sobota, 3 sierpnia 2013

Koty potrafią! Czyli kilka kocich ciekawostek


Dzisiaj postanowiłam trochę opowiedzieć o kocich możliwościach. Bo koty, mimo że są niewielkich rozmiarów, a ludzie sądzą, że celem kociego życia jest tylko spanie i jedzenie, mają się czym pochwalić. Bo na przykład zdarzają się koty o wiele większe od przeciętnych. Najdłuższy na świecie kot miał aż 123 cm długości! A największy prawie 40 cm wysokości i wagę ponad 21 kilogramów! Czyli był o wiele większy od Aleksa i dużo grubszy od Fruzi... I czy któryś z kocich ludzi zauważył może, że w przednich łapkach, podobnie jak ludzie, mamy pięć palców a w tylnych już tylko cztery? Albo że nie mamy rzęs? Do tego potrafimy skakać aż siedem razy wyżej, niż wynosi nasz wzrost! Ludzie bardzo często uważają, że koty są straszliwie leniwe. Faktycznie, potrafimy przespać nawet 15 godzin dziennie, ale to tylko wtedy, kiedy nie mamy nic ciekawszego do robienia. A w Takiej Szwajcarii na przykład (która jest strasznie daleko, tak daleko, że nie wiem) był kot, który wspiął się z ludźmi na taką bardzo wysoką górę, która miała prawie 4500 metrów! To o wiele wyżej niż dach naszego domu! Poza tym koty istnieją już od bardzo - bardzo dawna, bo pierwsze pojawiły się na świecie ponad 12 milionów lat temu! To dużo wcześniej niż wielkie drzewo, które rośnie u naszych sąsiadów, tam gdzie jest mały pies Dżeki! A do tego, nieważne skąd pochodzi kot, z którym rozmawiamy - zawsze się zrozumiemy, nie to co ludzie. No i najważniejsza dla nas kotów data, którą każdy człowiek powinien pamiętać - 17 lutego - Światowy Dzień Kota! Macham łapką i do zobaczenia.

14 komentarzy:

 1. co za piękny pyszczek!powyższe opowieści są bardzo ciekawe.Wiem,że zmumifikowane koty w kocich sarkofagach znajdowano w grobowcach faraonów,a jeszcze wcześniej widziano je w malowidłach ludzi jaskiniowych. O palcach kocich nic nie wiem.tylko tyle, że są obrośnięte futerkiem i chowają straszliwe pazurki. Myślę o poprzednim moim wcieleniu i wnioskuję ,że też chyba byłam kotem,bo uwielbiam spać tak długo jak one. Jesteście dla nas ludzi powiernikami.Można się wyżalić,wypłakać a Wy nikomu nie rozgadacie. Kocham Was dlatego,że jesteście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, pani nasza mówi, że w starożytnym Egipcie (czyli bardzo bardzo dawno temu i straszliwie daleko) koty czczono jako bogów. Nie wiedziałam o co chodzi, więc pani wytłumaczyła mi, że ludzie robiły dokładnie to, co chciały koty. To musiał być raj...

   Usuń
 2. Tak,ale czasy się zmieniają.Tylko nie wiem czy na lepsze czy na gorsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla niektórych kotów nie na takie najlepsze niestety...

   Usuń
 3. Patrząc na tą mordkę już mi lepiej na duszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy to prawda,że koty nie mają rzęs?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda. Ale za to mają brwi i wąsy zwane wibrysami.

   Usuń
 5. Wiem,wiem-17luty to dla nas miłośników magiczna data.Smakołyki dla przybyszy już czekają w puszeczkach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mały nie podglądaj,bo zadrżała mi rączka podczas wpisu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy traktujesz przyjaciela jak poduszkę? Może mogę wypożyczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest taki mięciutki... Ale nie oddam go nikomu! :)

   Usuń