wtorek, 24 czerwca 2014

Kilka słów o tym po co kotu ludzieNiestety na świecie jest bardzo dużo bezdomnych kotów, które nie mają swoich ludzi. Takie koty na pewno bardzo by się zdziwiły, gdybym im powiedziała, że ludzie się bardzo przydają. A przecież ludzie odgrywają dosyć istotną rolę w kocim życiu. Przede wszystkim dzięki ludziom kot ma domi nie moknie w deszczowe dni albo nie marznie zimą. Co prawda kot ma ludzi dzięki swojemu wrodzonemu urokowi i tajemnym kocim mocom, o których kiedyś wam opowiadałam. No i dzięki pewnej dawce szczęścia, że udało mu się trafić na dobrych ludzi. Dzięki ludziom kot ma też zawsze (albo prawie zawsze) pełną miseczkę, smakołyki i nie musi polować z głodu a może to robić dla zabawy. tak samo ludzie zajmują kotu czas bawiąc się z nim, co jest bardzo ważne, kiedy nie ma przy boku żadnego kociego przyjaciela. A zwłaszcza, jeśli jeszcze niedawno takiego miał. Wtedy nie ma nudy i apatii i kot nie miewa czarnych myśli bo albo nie ma kiedy albo nie ma na nie siły. No i najważniejsze! Nikt nie mizia tak fajowo jak swój własny, odpowiednio nauczony człowiek! A jak wiadomo, koty potrzebują dużo, duuużo czułości i miziania.
Tak więc widać, że ludzie też się w kocim życiu przydają i warto sobie "upolować" jednego albo dwoje.
Macham łapką i do zobaczenia!

10 komentarzy:

 1. Po prostu kocham was

  OdpowiedzUsuń
 2. uczulam ludzi właśnie na bezdomne zwierzęta .Jest lato więc ludzie ze względu na wakacje pozbywają się niby jak to zwą przyjacieli..nawet bezdomne psy wałęsające się po okolicy mogą liczyć na wodę i skromną karmę,ale nieufność czasem jest paraliżująca. ludzie są okropni i nie mam słów na to co się dzieje.bezduszność i kalkulacja są ważniejsze niż odpowiedzialność i miłość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na całe szczęście są też ludzie, którzy pomagają takim zwierzątkom...

   Usuń
 3. A to by była fajna zabawa-polowanie na opiekuna.Niestety na świecie nie ma sprawiedliwości,to ludzie dyktują warunki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba, że kot jest już zaadoptowany do domu "kociarzy" - wtedy to kot dyktuje warunki :D :D :D

   Usuń
 4. Jest dużo takich domów,ale ciągle jeszcze za mało.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już jesień .Ciężki czas za chwilę nastanie ,i oby do wiosny. trzeba liczyć na dobrych ludzi.

  OdpowiedzUsuń