sobota, 3 grudnia 2016

Dlaczego koty lubią kartony?Wszystkie koty lubią kartony. Bez wyjątku. Dlatego jeśli w domu jest kilka kotów, to i kartonów musi być proporcjonalnie dużo. Tak przynajmniej jest u nas. Nasza pani śmieje się, że jak jedzie na zakupy, to musi od razu kupić trzy pary butów, żeby każde z nas dostało swój karton. Ale dlaczego właściwie koty tak lubią kartony? Ja, Betka i Pan Kot lubimy kartony, bo to zawsze coś nowego w domu a do tego można się w nich schować i polować z ukrycia na innego kota, można je obgryzać (nie uwierzycie, ale to na prawdę świetna zabawa!) albo można też w nich spać. Nasza pani zaciekawiła się bardzo tym tematem i poszperała trochę w Internetach. Znalazła informacje, że koty tak bardzo lubią kartony, ponieważ:

  • w zamkniętej przestrzeni koty czują się bezpieczniej
  • jest też kotom cieplej
  • karton to dobra kryjówka i punkt obserwacyjny do polowań
  • koty lubią spać w kartonie, bo w naturalnym środowisku też chowają się do spania (ale nam się to rzadko zdarza, chyba że Pan Kot zaczyna harcować)

Nasza pani mówi, że te wszystkie kocie zabawki i legowiska przy nas są w zupełności niepotrzebne, skoro spać najbardziej lubimy w kartonach lub u niej czy u pana na nogach a bawi nam się najlepiej papierkiem zwiniętym w kulkę. Ale mimo to nie potrafi się oprzeć, żeby na większych zakupach nabyć dla nas jakieś zabawki.
A czy Wasze koty też tak lubią kartony?

Macham łapką i do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz