sobota, 27 lipca 2013

O kocim spaniu słów kilka


W kocim terminarzu spanie zajmuje bardzo ważne miejsce, oczywiście obok jedzenia, zabawy i miziania. Na szczęście mizianie można ze spaniem połączyć, przez co kot ma więcej czasu na wszystkie ważne czynności, które musi w ciągu swojego kociego dnia wykonać. W każdym razie, kiedy nadchodzi pora spania, kot ma do rozwiązania bardzo trudne zadanie. A mianowicie odnalezienie idealnego miejsca do spania. I z tym miejscem nie jest tak, że jak się już raz znajdzie, to potem można z niego ciągle korzystać. To by było za łatwe. Więc za każdym razem trzeba szukać na nowo i wziąć pod uwagę cały szereg potrzeb na daną chwilę. Bo idealne miejsce do spania zależy od bardzo wielu spraw. Po pierwsze: czy będzie to spanie połączone z mizianiem. Bo jeśli tak, to miejsce musi się znajdować bardzo blisko, a najlepiej na kolanach człowieka, który będzie nas miział. A jak wiadomo, ludzie często siadają w różny sposób, więc trzeba się na tych kolanach troszeczkę powiercić, zanim się znajdzie odpowiednie miejsce. Kiedy jest to jednak spanie bez miziania - sprawa się komplikuje. Bo zależy, czy chce się spać w domu czy na dworze. I czy jest ciepło czy zimno. Czy kostka na podwórku jest rozgrzana od słonka i przyjemnie grzeje, czy pada deszcz i trzeba się schować pod samochodem albo na werandzie. I czy kot chce być wysoko, czy nisko. I czy na miękkim, czy na twardym. Jak sami widzicie, pójście spać w wykonaniu kota nie jest wcale taką prostą sprawą. Pani powiedziała, że jest takie przysłowie "Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". I my koty jesteśmy tego najlepszym przykładem! Bo kiedy już znajdziemy odpowiednie miejsce, to wystarczy nam nawet mała drzemka, żeby znowu mieć energię na hasanie i łobuzowanie. Macham łapką i do zobaczenia.

13 komentarzy:

 1. Jak chcesz pomruczeć szukaj obiektu miziającego,ale potem czeka cię robota dodatkowa, bo trzeba pozbyć się jego zapachu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem potrzeba pobyć w samotności.Z dala od całego śwuiata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Aleks wybrał takie miejsce, jak na zdjęciu, bo ja tam jeszcze nie potrafię wejść...

   Usuń
 3. Jak chcesz mieć dobrze ułożone futerko,to śpij na kolanach (nieważne- u pani lub pana, lub obojętnie u kogo byle miział),ale potem jest dodatkowa robota, bo trzeba pozbyć się zapachu miziającego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Możemy podać sobie łapy,też uwielbiam spać i to w samotności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami trzeba odpocząć od towarzystwa :)

   Usuń
 5. Z tym odnalezieniem miejsca do spania nie jest tak najgorzej,byle było by ciepło i cicho.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekamy na ciepłe lato i wylegiwanie się na słonku.To przyjemne dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Chociaż zimą mamy kominek, przy którym też jest cieplutko i przyjemnie...

   Usuń