sobota, 20 lipca 2013

Wpis trzynasty - o tym, że koty - nawet te czarne! - nie przynoszą pecha...
Ludzie często uważają, że czarne koty przynoszą pecha, podobnie jak przejście pod drabiną, liczba 13 czy, co gorsza, trzynasty dzień miesiąca wypadający w piątek.  Pani mówi, że takie coś nazywa się przesądem i że są ludzie, którzy bardzo w to wierzą. I że kiedyś jak ktoś miał czarnego kota to znaczyło, że zajmował się czarną magią. Na szczęście my koty jesteśmy mądre i nie wierzymy w takie rzeczy. Jest nam obojętne, czy jest akurat piątek trzynastego, czy coś jest na trzynastym miejscu, a drabina służy nam tylko do świetnej zabawy. No i przede wszystkim nie uważamy, że czarni ludzie przynoszą pecha. Pani mówi, że tacy ludzie, którzy zwracają dużą uwagę na kolor skóry drugiego człowieka, nazywają się rasistami. Więc mogę śmiało powiedzieć, że nam kotom do rasizmu bardzo daleko - nie robi nam różnicy w jakim kolorze inny kot ma futerko  ani jaki kolor skóry ma nasz człowiek. Pani powiedziała, że to znaczy, że jako koty jesteśmy bardzo, ale to bardzo mądre i tolerancyjne. Nie za bardzo wiedziałam, co to znaczy, że tolerancyjne, ale pani wytłumaczyła mi, że to tak samo, jak pan nie gniewa się na nas za każdym razem, jak budzimy go o 4.30 rano gryząc po stopach i to znaczy, że jest wobec nas tolerancyjny. Więc ja, Myszka ale mimo to kot, w imieniu wszystkich kotów, a zwłaszcza tych czarnych, proszę ludzi o tolerancję. Bo wszystkie koty, bez względu na kolor, są najcudowniejsze na świecie i kiedy ktoś o nie dba i okazuje im miłość, to one się odwdzięczają. Czasem w sposób dla ludzi dziwny (na przykład przynosząc martwą mysz albo nornicę),ale zawsze z kociej strony szczery. Macham łapką i do zobaczenia.

10 komentarzy:

 1. Mój czarny kot nazywał się Lucjusz i zginął pod kołami samochodu,bo właśnie LUDZIE pogonili go gdy czekał na chodniku,by przebiec na łowy do lasu po drugiej stronie ulicy. Dla nich to była dobra zabawa, a dla mnie łzy i strata przyjaciela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo smutna historia... Ludzie często robią rzeczy, których nie przemyślą i których konsekwencji nie przewidują :(

   Usuń
 2. Lubię bardzo czarne.Te przesądy to po prostu jakieś banialuki i wymysły zacofanych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w stu procentach.

   Usuń
 3. To tak jakby powiedzieć o ludziach,że ci co chrapią są nocnymi potworami, lub mający alergie nie kochają przyrody itp, itp. To chyba głupoty. Czyż nie mam racji?

  OdpowiedzUsuń
 4. Koty czarne mają przewagę-nie widać brudnego futra.Nie potrzeba tylu zabiegów kosmetycznych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mają łatwiej w życiu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj niekoniecznie - ludzie się ich boją i przeganiają...

   Usuń